Konwersatorium im. Jerzego Pniewskiego-Wydział Fizyki 17.12.2018

Zapraszamy na konwersatorium im. Jerzego Pniewskiego i Leopolda Infelda, Wydziału Fizyki UW, które odbędzie się w poniedziałek 17 grudnia 2018 o godz. 16:30 w sali 0.03.

Z przyjemnością zawiadamiamy, że tym razem prelegentem będzie laureat tegorocznego „polskiego nobla”, czyli nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej prof. Krzysztof Pachucki z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Nagroda FNP została przyznana prof. Pachuckiemu w obszarze nauk matematyczno-fizycznych i inżynierskich za precyzyjne kwantowo-elektrodynamiczne obliczenia spektroskopowych parametrów lekkich atomów i cząsteczek. Prof. K. Pachucki wygłosi wykład pt. ,,Probing nuclear structure by the atomic spectroscopy”.

Przed konwersatorium, od godz. 16, zapraszamy na nieformalne dyskusje przy kawie i ciastkach w holu przed salą 0.03.

Data publikacji: 10 grudnia 2018

Data ostatniej modyfikacji: 17 grudnia 2018